Jump to content

Acest forum este în stadiul beta. Se așteaptă modificări.

Acest proiect are nevoie de susținători pentru a se dezvolta! Click aici pentru a afla cum poți ajuta!

Aplicațiile pentru funcția de Tester au fost deschise! Click aici pentru a afla cum poți face parte din echipa administrativă!

Se caută lider pentru facțiunea Los Santos Fire Department! Click aici pentru a afla cum poți obține poziția!

Sign in to follow this  
GingerWisdom

[SERVER] Sistemul de vehicule

Recommended Posts

v3t1J1p.png

Numele meu în joc: Axel Huntwood
Numele contului meu: GingerWisdom

Sugestia propusă: Un sistem complex de vehicule, care sa reprezinte masinile din realitate.
Descrierea sugestiei: Stiu ca toate serverele de RP au asa ceva, dar sincer, este un sistem esential si nu cred ca ar trebui evitat doar de dragul "autencticitatii". In principiu, fiecare masina din SA va avea un handling line propriu si o marca/ un model propriu, reprodus din lumea reala. 

Ce avantaje ar aduce sugestia: MULT mai multa diversitate, atat in roleplay, cat si in gusturile/scopurile oamenilor.
O economie, din nou, mai diversa, pentru ca vor exista diverse sume in preturile masinilor, bazate pe capacitatile/performantele acestuia
Abilitatea de a introduce roleplay-ul cu Hunter la un cu totul alt nivel, insemnand ca el isi va modifica o masina REALA, iar acest lucru va ajuta la factorul de imersiune al jocului.
Există dezavantaje?: La un moment dat, o sa fie 50 de playeri cu BMW-uri M4 si care o sa-si dea aere sau chestii de genul ( mereu se intampla, nu arat cu degetul ), dar se poate rezolva usor printr-o limitare a bugetului, in functie de nivel. Adica sa nu fie unele masini disponibile pana la nivelul X.
Poze (opţional):

Sustin ideea dar sa nu fie masini super scumpe precum Buggati etc, sa fie ceva low price, sa nu urce mai sus de 400 de mii etc, bafta cu propunere!

Salut,

Aștept păreri din partea comunității. Voi adresa o nouă abordare la sugestia curentă în privat până la sfârșitul săptămânii pentru a fi discutată la nivel de echipă administrativă.

Michael.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this